Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕπικαιρότηταΈκανε το καθήκον του ο Κ.Α.Ο.Δ. - Πάει στο ντέρμπι με Σταυρούπολη...

Έκανε το καθήκον του ο Κ.Α.Ο.Δ. – Πάει στο ντέρμπι με Σταυρούπολη με ανεβασμένη ψυχολογία

Την Κυριακή το απόγευμα στο κλειστό γήπεδο Συκεών στην Θεσσαλονίκη ο Κ.Α.Ο.Δ. αντιμετώπισε τον Β.Α.Ο. που δίνει την δική του μάχη για την σωτηρία.

Ο Β.Α.Ο. στην αρχή της αναμέτρησης ήταν ανταγωνιστικός και κοιτούσε τους Δραμινους στα μάτια για το 8-8 στο πρώτο πεντάλεπτο.

Κάπου εκεί η Δραμινη ομάδα «πάτησε γκάζι» για το 12-19 της πρώτης περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. ήταν καταιγιστικός παίζοντας καλή άμυνα αλλά και καλή επίθεση για κλείσει το ημίχρονο 20-38.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. στην τρίτη περίοδο έκανε πολύ καλό παιχνίδι επιθετικά πετυχαίνοντας μάλιστα 30 πόντους με τους Στυλιδη, Μούκα και Γαίτανιδη να πετυχαίνουν εύκολα καλάθια για το 30-68.

Στην τελευταία περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. έκανε διαχείριση με τον Νίκο Γρηγοριάδη να χρησιμοποιεί όλους του τους παίκτες εν όψη και του ματς με την Σταυρούπολη.

Κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Β.Α.Ο. σημειώνοντας 13 πόντους για το τελικό 42-78.

Από την Δραμινη ομάδα ξεχώρισαν οι:

Στυλίδης που σημείωσε 25 πόντους, Γαϊτανιδης, Μποζης και Μούκας.

Επόμενο παιχνίδι για την Δραμινή ομάδα την ερχόμενη Κυριακή εκτός έδρας με την πρωτοπόρο ομάδα της Σταυρούπολης, ματς που ο Κ.Α.Ο.Δ θέλει την νίκη για κλειδώσει την δεύτερη θέση και με συνδυασμό αποτελεσμάτων να ελπίζει και για την πρώτη.